آمار بازدید


 • تاریخ ارسال : دوشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩۳, ۸:٤٥ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده
 • دسته بندی :

13:42 | 1393/07/28

 

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران :

فولاد نیوز: قیمت فولاد از ابتدای سال تاکنون روندی کاهشی داشته و نرخ‌ها از ۱۸۰۰ تومان به ۱۶۵۰ تومان رسیده است.

به گزارش«فولاد نیوز»، عضو انجمن فولاد ایران گفت: بهای فولاد از ابتدای سال تاکنون روز به روز کاهش داشته و از ۱۸۰۰ تومان در هر كیلو به ۱۶۵۰ تومان رسیده است.
سید رضا شهرستانی، عضو انجمن فولاد ایران در پاسخ به این پرسش که آیا خروج از رکود در بخش صنعت و بویژه فولاد محسوس است یا خیر؟ اظهار داشت: قیمت فولاد از ابتدای سال تاکنون روندی کاهشی داشته و نرخ‌ها از ۱۸۰۰ تومان به ۱۶۵۰ تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه تقاضا در بازار کاسته شده است افزود: هر چند مشکل صادراتی وجود ندارد و صادرات فولاد آزاد شده اما با مشکلاتی که در بازارهای منطقه وجود دارد هم اینک عرضه فولاد بیشتر از تقاضاست.
عضو انجمن فولاد ایران خاطر نشان کرد: بجز این موضوع، نرخ فولاد در بازارهای خارجی هم کاهش یافته و با وجود بالا بودن نرخ بهره‌های بانکی عملا نمی‌توانیم رقابتی در بازارهای خارجی داشته باشیم.
به گزارش ایلنا، شهرستانی با اشاره به بلاتکلیفی پروژه‌های عمرانی در کشور افزود: فضای رکود بر بازار همچنان حاکم است و در خصوص فولاد اتفاق خاصی نیفتاده است البته در حوزه‌های دیگر ممکن است افزایش در صادرات مشهود باشد مانند صادرات مواد غذایی به عراق که طی ماههای گذشته بین ۱۲ تا ۱۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود اما در بخش صنعت خروج از ركود محسوس نیست.

 • تاریخ ارسال : دوشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩۳, ۸:٤۳ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده

09:48 | 1393/07/28

 

فولاد نیوز: مدتی است بازار فولاد کشور به‌علت کاهش بودجه‌های عمرانی و افت ساخت و سازهای مردمی وارد رکود شده است.

به گزارش«فولاد نیوز»، کاهش قیمت فروش محصول نهایی (به‌ویژه میلگرد و تیرآهن) کارخانه‌های نورد را با مشکلات فراوانی مواجه ساخته تا جایی که کارخانه‌های نوردی در شرف تعطیلی قرار گرفته‌اند

ادامه مطلب
 • تاریخ ارسال : دوشنبه ٢۸ مهر ۱۳٩۳, ۸:٤۱ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده

09:46 | 1393/07/28

 تداوم روند کاهشی قیمت آهن‌آلات

فولاد نیوز: از ابتدای هفته جاری بازار فولاد بدون آنکه نشانه‌ای از بهبود دادوستد محصولات فولادی را از خود منعکس سازد با تداوم روند کاهشی قیمت‌ها، روزهای شنبه و یکشنبه را پشت سر گذاشت.

به گزارش«فولاد نیوز»، طی دو روز گذشته در حالی که متوسط قیمت شمش وارداتی به کشور پس از هفته‌ها ثبات با کاهش حداکثر 6/0 درصدی روبه‌رو شد، نرخ دیگر مقاطع طولی موجود در بازار نیز اعم از میلگرد و تیرآهن افت 5 تا 30 تومانی را در هر کیلو تجربه کرد. کمااینکه این روند نزولی قیمت‌ها در بازار ورق و در مورد برخی ضخامت‌ها نیز مشاهده شد.

ادامه مطلب
 • تاریخ ارسال : شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩۳, ٩:٥٩ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده

10:52 | 1393/07/26

 

 

فولاد نیوز: مشاور هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) معتقد است: افزایش تولید به 40 میلیون تن در شرایطی امکان‌پذیر است که تامین سنگ‌آهن، توازن در زنجیره صنعت فولاد، تامین زیربناها، حفظ مزیت‌های نسبی در انرژی و به‌روز کردن تکنولوژی‌ها در نظر گرفته شود و برای آنها برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش«فولاد نیوز»، در حالی که امروزه صنعت فولاد با مشکل کمبود گندله مواجه شده و علاوه بر واردات سالانه شش میلیون تنی گندله تعداد کم واحدهای گندله‌سازی در کشور نمی‌توانند نیاز بسیاری از فولادسازان را تامین کنند، به نظر می‌رسد دست‌یابی به افزایش ظرفیت تولید فولاد هم که در برنامه‌ریزی‌های این صنعت قرار گرفته کمی دشوار است.

ادامه مطلب
 • تاریخ ارسال : جمعه ٢٥ مهر ۱۳٩۳, ٧:۳۳ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده
 • دسته بندی :

10:02 | 1393/07/24

 

 

فولاد نیوز: با توجه به اینکه تعداد تولیدکنندگان گندله در کشور محدود بوده و میزان تولید این ماده معدنی نیز نیاز داخل را تامین نمی‌کند، گندله سهمیه‌بندی شده است.

به گزارش«فولاد نیوز»، با توجه به کمبود این ماده در بازار داخلی، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی اقدامی گندله را به‌صورت سهمیه‌بندی در اختیار واحدهای دولتی و خصوصی گذاشته است و شرکت‌های تولیدکننده گندله را ملزم به این امر کرده است؛ اما نکته‌ای که باعث اعتراض واحدهای بخش خصوصی تولید آهن اسفنجی و شمش بوده این است که چرا گندله را در اختیار واحد‌های بزرگ نیمه دولتی مانند فولاد مبارکه، فولاد خوزستان وفولاد خراسان قرار می‌دهند. این در حالی است که این واحدها خود کنسانتره سنگ‌آهن را مستقیما از معادن با قیمت‌های دولتی دریافت کرده و واحدهای تولید گندله نیز دارند. به نظر می‌رسد در صورت حذف سهمیه گندله واحدهای بزرگ دولتی میزان گندله بیشتری در اختیار واحدهای بخش خصوصی قرار بگیرد و آنها نیز بتوانند با افزایش میزان ظرفیت هزینه تمام شده خود را کاهش دهند.
به گزارش دنیای اقتصاد، گندله طی فرآیندی از کنسانتره سنگ‌آهن حاصل شده و به‌عنوان ماده اولیه آهن اسفنجی به شمار می‌رود. طبق اظهارات جعفر سرقینی، معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌جاری حدود 8 میلیون تن کمبود گندله در بازار داخل وجود دارد که این میزان در سال آتی به 16 میلیون تن می‌رسد و به گفته وی با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفته بالغ بر یک میلیون تن گندله به کشور وارد شده است.

 • تاریخ ارسال : جمعه ٢٥ مهر ۱۳٩۳, ٧:٢۱ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده

10:15 | 1393/07/25

 

 

بازار فولاد در هفته ای که گذشت

فولاد نیوز: بازار فولاد در هفته ای که گذشت با کاهش عرضه مواجه بود، از سویی تقاضای شمش بسیار پائین است و تولیدکننده ها با حداقل ظرفیت مشغول به کار هستند.


به گزارش«فولاد نیوز»، بیلت در بازار ایران روند ثابتی داشت سایز ١۵٠میلیمتر وارداتی در انزلی هر کیلو ١۶٩٠ تومان معامله میشد. سایز ١٢٠ میلیمتر داخلی هم ١۶٢٠ تا ١۶٣٠ تومان معامله میشد که ٨ درصد مالیات ارزش افزوده در قیمت های فوق آمده است.
در هفته گذشته ذوب آهن اصفهان ١٠ هزار تن شمش خود را در ١۵۵۵ تومان پایه فروخت ولی بعد از آن ٣٠ هزار تن را با ١۵ تومان تخفیف فروخت، فولاد خوزستان هم گفته میشود در هفته آینده در قیمت ١۵٣٠ تومان پایه عرضه خواهد داشت.

ادامه مطلب
 • تاریخ ارسال : جمعه ٢٥ مهر ۱۳٩۳, ٧:۱٩ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده

10:26 | 1393/07/24

 

 

کاهش موجودی انبارها و افت میزان تولید منجر شد

فولاد نیوز: بازارهای جهانی فلزات پایه کماکان با نوسان دنبال می‌شوند. در این میان، آلومینیوم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین‌ محصولات در این بازار روندی پر افت و خیز را سپری کرده است. با نگاهی به نمودار یک سال گذشته آلومینیوم، خواهیم دید که مسیر قیمتی این فلز گرانبها به شکلی سینوسی پی گرفته شده است.

به گزارش«فولاد نیوز»،در این میان، پایین‌ترین رقم به اواسط ماه ژانویه 2014 باز می‌گردد و بالاترین قیمت آلومینیوم در اول آگوست سال جاری به ثبت رسیده که بالاترین میزان در ۱۶ ماه اخیر بوده که نوید شکل‌گیری کسری عرضه نسبت به تقاضا را برای این محصول می‌داد. همچنین در آن زمان ذخیره آلومینیوم در انبارهای تحت بررسی بورس لندن با حدود9/5 درصد کاهش به پایین‌ترین میزان 22ماه اخیر رسید. 

ادامه مطلب
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه ٢۳ مهر ۱۳٩۳, ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ
 • نویسنده : محمدعلی جعفرزاده

اصول تکنولوژیکی ریخته گری

 آموزش و پرورش فنی و حرفه ای

رشته ی متالورژی

 

شرح :

کتاب حاضر تلاشی است در راستای هدف های دوره ی پنج ساله نظام جدید آموزش متوسطه ، که به منظور آشنا کردن دانش آموزان رشته ی متالورژی با اصول اولیه تکنولوژی ریخته گری تدوین یافته است . این کتاب شامل ۹ فصل زیر می باشد :

۱- روش های تولید قطعات صنعتی    ۲- عملیات ذوب             ۳-قالب های ریخته گری

۴-ماهیچه                      ۵- مدل                    ۶-روش های ریخته گری ( ۱ )

۷- روش های ریخته گری (۲)       ۸-پوشش دادن قالب و ماهیچه    ۹- عیوب قطعات ریخته گری

تبلیغات

تبلیغات